Porady zdrowotne cz1

Porady zdrowotne cz1

Category : Inne porady

Jazda na rowerze

Rower nie tylko pozwala nam spalać zbędne kilogramy, ale może delikatnie wyrzeźbić nasze nogi. Przy regularnej jeździe pomoże w pozbyciu się cellulitu, który niesamowicie oszpeca piękne kobiece nogi. Podczas jazdy poprawiamy także funkcjonowanie układu oddechowego oraz układ krążenia. Często ludzie nie orientują się jak wiele może dać im już pół godziny jazdy dziennie. Rower jest dobry dla każdego, pomaga człowiekowi odreagować stres oraz odpocząć od codziennego życia. Ludzie uprawiający sport cieszą się większym zdrowiem, niż pozostali, mają w sobie więcej sił oraz energii i co najważniejsze mają pozytywne nastawienie do życia. Tak więc rower zapewni nam same korzyści, nie dość, że jest bardzo dostępnym na rynku sprzętem, to można go nabyć już za niewielkie pieniądze. Do tego nie zajmuje dużo miejsca i często ułatwia poruszanie się ludziom po dużych, zatłoczonych miastach.

 

rower górski

 

Tłuszcze

Każdy człowiek potrzebuje pewną ilość tłuszczy do odpowiedniego funkcjonowania, ponieważ mają ogromną rolę w procesach wzrostu oraz regeneracji komórek. Tłuszcz często poprawia smak żywności, co skłania nas do jego spożywania. Jednak wszystko należy robić z umiarem. Tłuszcze mają dużo kalorii, tylko w 1 gramie znajduje się aż 9 kalorii, do tego bardzo łatwo magazynują się pod skórą, przez to właśnie tak wiele osób cierpi na nadwagę. Dlatego, jeżeli chodzi o smarowanie pieczywa najlepiej zrezygnować od razu z masła i zastąpić go na przykład margaryną, która jest produkowana z oleju słonecznikowego. Należy także zrezygnować ze smalcu. Warto dbać o swoją dietę, by zawsze cieszyć się zdrowiem i pięknym ciałem, bez nadwagi. Otyłość sprawia, że wiele ludzi traci pewność siebie, takie osoby są często niezadowolone i mają złe samopoczucie. Zbędne kilogramy niekorzystnie wpływają na cały organizm.

 

jedzenie

 

 

Zdrowa dieta

Pokarm jaki codziennie spożywamy powinien zawierać wszystkie składniki potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania. Dieta każdego człowieka powinna być zróżnicowana, wzbogacona w owoce i warzywa.

Nasz organizm potrzebuje białka, węglowodanów, witamin, a także tłuszczy. Jednak je należy ograniczyć, co nie oznacza, że trzeba z nich całkowicie zrezygnować, aczkolwiek trzeba pamiętać, że ich nadmiar podobnie jak duża ilość węglowodanów jest magazynowany w tkance tłuszczowej. Warto pamiętać też o błonniku, który korzystnie wpływa na naszą przemianę materii. Osoby, które stosują dietę, by zrzucić trochę kilogramów, muszą pamiętać, o tym, by każdego dnia ćwiczyć. Ćwiczenia pomagają uzyskać świetną figurę, jędrne i zdrowe ciało. Podsumowując każdego dnia należy spożywać minimum cztery posiłki dziennie, należy jak najszybciej wzbogacić naszą dietę w warzywa i owoce. Nie wolno zapominać, by kilka razy w tygodniu spożywać ryby, mięso oraz ciemny chleb, ponieważ jasne pieczywo nie jest zdrowe, często zjadamy go w dużym ilościach i mimo to odczuwamy ciągły głód. Nie możemy zapominać o ćwiczeniach, które powinny być w naszym życiu każdego dnia.

jedzenie