Pamiątka na komunię – jaką warto podarować?

  • -
komunia

Pamiątka na komunię – jaką warto podarować?

Tags :

Category : Inne porady

Wybór ciekawej pamiątki na komunię świętą może być nie lada wyzwaniem. Asortyment takich podarunków jest bardzo szeroki, ale często nie wiadomo, na co się zdecydować? Zobacz, jakie podarunki będą w tym przypadku najciekawszym wyborem i będą mogły nawet po wielu latach przypominać o tym ważnym wydarzeniu oraz o osobach, które je podarowały!

Religijne pamiątki na komunię świętą

Bardzo często na wydarzenie jak komunia wybierane są podarunki, które powiązane są z wiarą. Mogą wręczyć je zarówno chrzestni, którzy odpowiedzialni są za wychowanie swojego chrześniaka w wierze, jak i rodzice czy dalsza rodzina, znajomi.

Bardzo popularnym zakupem będzie w tym przypadku Biblia, najczęściej jest to ta w wariancie przeinaczonym dla dzieci. Dzięki temu maluch może łatwiej zapoznać się z jej zawartością i poznać biblijnych bohaterów oraz ich dzieje.

Kolejnym pomysłem będzie w tym przypadku obrazek religijny, który może zawierać motyw z papieżem Janem Pawłem II, Jezusem albo Maryją. Do wyboru są też efektowne obrazki zawierające srebrne detale.

Dużym powodzeniem cieszą się również różne artykuł biżuteryjne nawiązujące do religii, na przykład jak łańcuszki z krzyżykami czy też ręcznie robione bransoletki zawierające podobne motywy.

Oryginalne pamiątki komunijne

Jeżeli pamiątka I komunii świętej ma być jedyna w swoim rodzaju, warto zdecydować się na podarunki, które będą niepowtarzane, unikatowe, rzadko widywane podczas tego właśnie wydarzenia.

Przykładowo świetnym upominkiem może być w tym przypadku księga gości komunijnych, która przeznaczona jest do wpisywania się w niej gości podczas tej uroczystości. Wtedy można stworzyć z niej przepiękną pamiątkę.

Inną interesującą propozycją będzie exploding box. Jest to rodzaj podarunku w formie pudełka, które po otrzymaniu eksploduje i prezentuje zawartość. W środku można też umieścić inne upominki. Takie podarunki mogą mieć również formę pudełek z balonami.

Można też zdecydować się na podarunki dla chłopca oraz dla dziewczynki, które nie będą miały formy rzeczowej, natomiast będą zaproszeniem, na przykład do tunelu aerodynamicznego, parku rozrywki, zoo. Wspólnie spędzony wtedy czas na pewno będzie też niezapomniany.

Pamiątki na komunię z personalizacją

Przy wyborze pamiątkowych upominków na komunię warto również zwrócić uwagę na te, które mają personalizację. Oznacza to, że wykonuje się na nich wtedy nadruki albo grawerunki, dlatego są jedyne w swoim rodzaju.

W takim wariancie można zakupić wiele upominków, na przykład jak album na zdjecia komunijne, na którego okładce może znaleźć się imię dziecka, kartka na komunię, która będzie wykonana ręcznie i zawierała personalizację. Ponadto można też zdecydować się na upominki jak pudełeczko personalizowane, w którym można chować drobiazgi, pamiątki.

Tego rodzaju upominki są obecnie bardzo popularne i na ich zamówienie decyduje się wielu gości zaproszonych na wydarzenie. Można kupić je wtedy w internecie, dlatego są one bardzo łatwo dostępne.

Popularne prezenty na komunię

Warto też wspomnieć o innych, popularnych upominkach przeznaczonych na wydarzenie jak komunia święta.

Przede wszystkim często wręczana jest gotówka. Można wtedy umieścić ją w dekoracyjnej kopercie, która też może być personalizowana, albo może być to ozdobne pudełeczko, które będzie zawierało informacje o wydarzeniu i życzenia.

Często kupowane są też różne podarunki rzeczowe, na przykład mogą być to elektronika jak konsola, komputer, hulajnoga elektryczna, rower, zegarek, gry planszowe, zabawki dla dziewczynek oraz dla chłopców.