Komplet wypoczynkowy do salonu. Co wybrać?

  • -

Komplet wypoczynkowy do salonu. Co wybrać?

Tags :

Category : Dom/Mieszkanie

W sklepach można spotkać wiele różnych modeli kompletów wypoczynkowych. Jak znaleźć ten, który będzie mógł zapewnić najlepszy komfort, będzie stylowo się prezentował i posłuży na lata?

Komplet wypoczynkowy to podstawa aranżacji każdego salonu. Obecnie salony meblowe oferują wiele mebli tego rodzaju. Kupujący mają więc problem – na co warto się zdecydować?

Dla tych, którzy chcą trafić w dziesiątkę, wraz ze sklepem Carpet Zone przygotowaliśmy specjalny poradnik. Jaki kupić wypoczynek? Sprawdź już teraz!

1. Zmierz salon

Zanim zaczniemy poszukiwania odpowiedniego kompletu wypoczynkowego, powinniśmy zmierzyć salon albo przestrzeń, w której mebel ma stanąć. W ten sposób nie kupimy ani za dużego kompletu, ani tego, który będzie zbyt mały.

Warto pamiętać o tym, żeby nie dostawiać kompletu maksymalnie do ściany, ale zostawić niewielką przestrzeń, dlatego powinniśmy unikać mebli „na styk”. Także nie zaleca się zastawiania kaloryferów – również lepiej zostawić wtedy wolną przestrzeń, aby umożliwić swobodne rozchodzenie się ciepła po pokoju.

2. Zdecyduj, jak duży ma być komplet

Czy potrzebny jest komplet wypoczynkowy dla dwóch lub trzech osób? A może poszukujemy czegoś większego – dla dużej rodziny i idealnego na spotkania ze znajomymi?

W sklepach można znaleźć wiele modeli kompletów wypoczynkowych różniących się pomiędzy sobą wymiarami. Dobieramy je w zależności od liczby użytkowników i swoich indywidualnych preferencji.

3. Co ma wchodzić w skład kompletu?

Tradycyjnie wypoczynkiskładają się z kanapy, a także z dwóch foteli. Można dowolnie rozstawić je w pomieszczeniu.

W sprzedaży dostępne są jednak także inne rozwiązania, na przykład każdy z tych elementów możemy kupić osobno. Producenci często oferują meble wypoczynkowe w seriach, aby kupujący mogli samodzielnie dobrać najlepsze propozycje, na przykład przestronny narożnik, fotel, pufę, które będą wykonane z tego samego materiału.

4. Wybierz styl wypoczynku

Meble wypoczynkowe mogą mieć różne style, dlatego można łatwo dopasować je do stylu aranżacji salonu.

Obecnie najbardziej popularne są komplety nowoczesne, które mają prostą, ale efektowną linię. Oprócz nich w sprzedaży nadal dostępne są wypoczynki o tradycyjnym stylu – pikowane, z efektownymi elementami z rzeźbionego drewna.

5. Dobierz odpowiedni materiał obiciowy

Bardzo często producenci oferują wypoczynki w różnych wariantach wykończeniowych, dlatego też kupujący może samodzielnie zdecydować, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Najczęściej wybór pada na komplety wypoczynkowe wykończone tkaninami, na przykład modnym obecnie welurem, tkaninami o splocie płóciennym, które mogą mieć szereg kolorów – szarości, beże, brązy, czerwienie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Także możemy kupić meble wykończone skórą, ale musimy przygotować się już na większy wydatek. Najwięcej zapłacimy za komplet obity skórą naturalną, która jest też najbardziej elegancka oraz trwała. Mniej kosztują wypoczynki z pokryciem ze skóry ekologicznej.

6. Sprawdź funkcje kompletu wypoczynkowego

Meble wypoczynkowe mogą pełnić różne funkcje, na przykład mogą posiadać opcję rozkładania, aby zapewnić swoim użytkownikom jeszcze większy komfort.

Najczęściej kanapa lub narożnik mają funkcję spania, czyli pozwalają na rozłożenie i stworzenie z nich wygodnego miejsca do snu. To dobry wybór wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji przestrzeni na sypialnię albo chcemy kogoś przenocować.

Komplet wypoczynkowy może mieć też funkcję relaksu polegającą na rozłożeniu jego segmentów, na przykład wysunięciu podnóżka, aby można było łatwo się zdrzemnąć.