Awaryjne otwieranie drzwi

  • -

Awaryjne otwieranie drzwi

Category : Inne porady

Drzwi czasami potrafią sprawić kłopot i to w sytuacji najmniej przez nas oczekiwanej, bo w sytuacji kiedy nam się najbardziej spieszy i nie jesteśmy przygotowani na przykre niespodzianki z ich strony. Awaria jest zwykle tym momentem, kiedy wszystkie terminy, wizyty, spotkania muszą zostać odwołane, ich realizacja zostanie przesunięta w czasie albo żadne się nie odbędzie.


drzwi

Co musimy zrobić w sytuacji, kiedy klucz utknie w drzwiach mieszkania, domu, garażu, firmie, magazynie czy samochodzie albo drzwi skutecznie się zatrzasną i nie zechcą otworzyć albo zawiódł system alarmowy? Do kogo więc zadzwonić po szybką i profesjonalną pomoc?

W rozwiązywaniu problemu z awaryjnym otwieraniem drzwi mogą skutecznie pomóc przygotowane do tych zadań wyspecjalizowane firmy. Świadczą one usługi w awaryjnym otwieraniu zamków każdego typu i niemal w każdym modelu systemów drzwiowych, a także zajmują się ich serwisowaniem. Ponadto swoje usługi wykonują z pełnym zaangażowaniem, sprawnie, szybko, bezinwazyjnie, bez zarysowań i jakiegokolwiek uszczerbku i co najważniejsze przez całą dobę. Nie musimy zatem się martwić, że jeśli awaria drzwi przytrafi się nam późnym wieczorem to zostaniemy pozbawieni fachowej pomocy do rana.

Większość firm wykonujących awaryjne otwieranie drzwi otrzymuje także zlecenia przy awariach i naprawach urządzeń i systemów alarmowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach. W tego typu ośrodkach dochodzi również kwestia zachowania bezpieczeństwa osób i mienia tam się znajdującego. Dlatego do takich usług powołane są takie firmy, które posiadają kadrę z tak zwaną licencją pracownika zabezpieczenia technicznego oraz koncesją. Licencja wydawana jest przez Wojewódzką Komendę Policji w formie decyzji administracyjnej właściwą ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej. Licencja pracownika zabezpieczenia technicznego wynika z art.3 pkt 2 ustawy o ochronie osób i mienia i dotyczy pierwszego i drugiego stopnia.

Licencja pracownika zabezpieczenia technicznego stopnia pierwszego uprawnia między innymi do takich czynności jak montaż elektronicznych urządzeń, które sygnalizują na przykład zagrożenie chronionych osób bądź mienia. Zajmują się także naprawami, montażem urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia, ich eksploatacji oraz konserwacji i awaryjnym ich otwieraniem.

Natomiast licencja drugiego stopnia upoważnia do opracowania projektów zabezpieczenia technicznego, jak też organizowania i kierowania zespołem.

Do usług specjalistycznych polegających na zabezpieczeniach technicznych osób i mienia potrzebne jest również uzyskanie koncesji, ale w sytuacji, kiedy dotyczy obszarów, obiektów, urządzeń, dla których wojewoda prowadzi ich ewidencję podlegającą obowiązkowej ochronie znajdujących się obszarów, obiektów, urządzeń na terenie województwa. Do wydania koncesji, odmowy jej udzielenia, ograniczenia bądź cofnięcia koncesji powołany jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (w skrócie MSWiA), po uzyskaniu pozytywnej opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Koncesja udzielana jest wyłącznie przedsiębiorcy prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą i na jego pisemny wniosek. Przedsiębiorca musi też posiadać licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia albo licencję pracownika zabezpieczenia technicznego stopnia drugiego.

Mając do dyspozycji profesjonalne firmy zewnętrzne posiadające konieczne uprawnienia żaden właściciel domu czy przedsiębiorstwa nie musi się obawiać, że awaria jakichkolwiek drzwi czy systemów alarmowych spowoduje dezorganizację pracy na długi czas. Natychmiastowa reakcja i sprawne wykonanie usługi, to gwarancja, że znajdujący się w obszarze zagrożenia towar czy pracownicy szybko otrzymają konkretne zabezpieczenie na czas usuwania awarii. Natomiast sama awaria zostanie usunięta tak szybko, że nie będzie potrzeby, aby rezygnować z zaplanowanych zadań, wizyt czy innych terminowych spraw. Dlatego jeśli zdarzy się awaria jakichkolwiek drzwi to zdajmy się na pomoc fachowej i profesjonalnej ekipy takiej jak np. firma Multi Serwis działająca na terenie trójmiasta: http://otwieraniezamkowtrojmiasto.pl/.